fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: Конечно гостинска победа: Македонија доминантна во Лихтенштајн

АКТУЕЛНО

Фудбалската репрезентација на Македонија успеа да дојде до првата победа во квалифкациите за СП 2018 во Русија, откако рутински со 0:3 го совладавме Лихтенштајн.

Оваа победа и три бодови за избраниците на Ангеловски доаѓаат како награда за добрите игри во минатите натпревари, каде немавме среќа да освоиме повеќе бодови.

Бобан Николов со одличен удар го отвори резултатот во 43. минута од средбата, додека во вториот гол двапати прецизен беше Илија Несторовски, кој имаше шанса и за хет-трик, но не успеа да реализира пенал во последната минута од средбата.

https://www.youtube.com/watch?v=lCMz3v8PIeI

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -