5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Мицкоски: Зад неизградбата на автопатот Кичево стојат лични интереси

Според Христијан Мицкоски, зад неизрадбата на автопатот Кичево-Охрид стојат лични интереси.

Тука гледам лични интереси и обиди на Ковачевски и Груби да прават политички гимнастики и пресметки но мислам дека тоа нема да им успее овојпат.

Во отсуство на јасен проектен менаџмент и многу невистини се доведоа во една ваква ситуација. Oчекував Ковачевски на ист начин како што му велеше на Бочварски „стани да те види цела сала“ да го стане и да го праша што ќе прави,изјави Мицкоски за „Република“.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -