37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Снегот ги блокира патиштата, колони возила заглавени

Во овие моменти вистински хаос се случува на планинскиот превој Стража каде колони возила се заглавени поради снегот.

Забрана за движење АМСМ издаде од 13:00 часот на патениот правец Кичево-Стража. Од 12:40 на патниот правец Гостивар-Стража и Гостивар-Маврово.

Забрана за движење од 12:45 има и на патениот правец Дебар – Маврово, истакна АМСМ.

Инаку забрана за движење без зимска опрема има и на патот кон Попова Шапка.

поврзани објави

Последни објави