5.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Арсовска ја презеде „Нова Алтернатива“ коалиционен партнер на СДСМ, Зечевиќ во прв ред на промоцијата!

Данела Арсовска ја презеде партијата Нова Алтернатива која важеше за коалиционен партнер на СДСМ.

На нејзината промоција како нов претседател на оваа партија присуствуваше генералниот секретар на СДСМ и најблизок соработник на Димитар Ковачевски, Миле Зечевиќ.

Оттука, се поставува прашањето: Дали Арсовска со поканата до вториот човек на СДСМ како гостин на нејзината промоција упатува порака дека „Нова Алтернатива“ продолжува да биде во коалиција со СДСМ и во иднина? Дали Арсовска со ова директно вклучување во политичкиот живот, сака да се обиде да наштети на луѓето кои и овозможија да седне на градоначалничкото место во Скопје?

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -