16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Натпросечното топло време во Македонија продолжува и следната недела

И во текот на следната недела продолжува натпросечното топло време во Македонија, но и пошироко во регионот. Меѓутоа ќе има нешто повеќе облачност, а повремено ќе има услови и за сосема слаб локален дожд, особено во вторник.

Ветерот ќе биде сосема слаб и од променлив правец, но отсега гледано, за време на следниот викенд ќе започне да засилува ветерот од јужен правец.

Во Скопје и околината ќе имаме слично време како и во останатите места од Македонија.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави