32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

СОНЧЕВ ВИКЕНД Е ПРЕД НАС Поројни дождови и грмежи од понеделник

Во следните денови времето ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди, а претежно во планинските региони ќе има услови за локален дожд.

За време на викендот ќе започне да дува засилен јужен ветер и дневната температура ќе биде во пораст.

Нестабилно време со повремено пороен дожд проследен со грмежи ќе има на почетокот на следната работна недела.

поврзани објави

Последни објави