fbpx
25.8 C
Skopje

ВИДЕО: Пожар во Кина – гореше стадионот на кој игра најплатeниот играч на светот

АКТУЕЛНО

Утрово избувна пожар на стадионот „Хонгку Сатдион“, терен каде своите натпревари ги игра кинескиот прволигаш Шангај Шенхуа, тим кој го има најплатениот фудбалер на светот – Карлос Тевез.

И покрај големите финаниски можности, тимот на Шенхуа нема резутлати според очекувањата, па беа шокирани и елиминирани во азиската Лига на Шампиони.

Им нема крај на пеховите, па утрово можеа да останат и без стадион, откако поради пожар е оштетена конструкцијата на покривот, но брзата реакција на надлежните спречила пожарот да се прошири на трибините и теренот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -