12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Мицкоски: На Стево нема да му се оди на втор круг!

Доколку разликата во првиот круг меѓу идниот претседател професорката Силјановска Давкова и поразениот Пендаровски биде со 6 цифри, дали тогаш ќе излезат и до крај ќе се борат за да изгубат целосно во вториот круг на претседателските избори или кукавички ќе бојкотирате, праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Скопје.

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ рече дека на Стево нема да му се оди во втор круг откако ќе види со колкава разлика ќе губи во првиот круг од претседателските избори.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави