15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Традиционално: ВМРО-ДПМНЕ тргнува од Охрид (ГАЛЕРИЈА)

Огромен број граѓани вечерва присуствуваат на големиот народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид од каде партијата традиционално ја започнува кампањата за парламентарните избори.

Најавени се обраќања на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова, како и на претседателот на партијата и носител на листа во првата изборна единица Христијан Мицкоски.

На митингот ќе се обрати и Ѓорѓија Сајкоски, носител на листа во ИЕ 5, но и кандидатите за пратеници Сашо Донев, Лидија Петкоска, Грација Бакрачевска.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави