11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Tаравари: Oсмани не е министер на Косово, повеќе се има среќавано со Вучиќ отколку со Курти

Арбен Таравари му реплицираше на Максим Димитриевски, кој го обвини Бујар Османи дека повеќе се однесува како министер на Косово отколу на Македонија.

Османи не е министер на Косово. Дури повеќе се има среќавано со Вучиќ отколку со Курти. Во Митровица имаше протест и беше персона нон грата, го брани Таравари Османи.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави