15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Озил го прави еден од најконтровезните трансфери на сите времиња

Германскиот репрезентативец Месут Озил би можел да биде дел од еден од најконтровезните трансфери во историјата на фудбалот. За играчот на Арсенал има интерес од Манчестер Јунајтед, Челси и Баерн Минхен.

Озил одбил да го продолжи договорот со Арсенал, а Баерн Минхен има огромна предност за неговиот потпис поради неговата желба да се врати во Германија и да биде поблизу до своето семејство.

„Нема да го исклучам враќањето во Бундеслигата, пред се поради мојата фамилија односно мојата мајка. Имам уште една година од договорот со Арсенал, сите опции се отворени“, изјави Озил.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави