fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Вучиќ во ТВ спот за претседателските избори – Србија нема да доживее македонско сценарио!

АКТУЕЛНО

Премиерот на Србија и кандидат за претседателски избори, Александар Вучиќ е препознатлив по интересните ТВ спотови за претстојните претседателски избори.

Овој пат, на само недела дена пред изборите, во Србија излезе ТВ спот во кој кандидатот за претседател, Александар Вучиќ зборува за тоа како нема да дозволи Србија да доживее македонско сценарио.

„Некои кандидати на поранешниот режим се залагаат за насилство, за македонско сценарио, а јас им порачувам – нема да има такво сценарио. Нема да ви дозволиме да ни го срушите сето она што го создававме во изминатите три години. Нема да ви дозволиме да ни ја одземете иднината. Нема да дозволиме македонско сценарио“, вели Вучиќ во спотот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -