fbpx
19.8 C
Skopje

Либан: Загинаа двајца по експлозија на бомба

АКТУЕЛНО

Најмалку двајца Сиријци загинале во североистокот на Либан, кога била активирана бомба во близина на возило во кое тие биле, соопштуваат од либанската полиција.

Извор од полицијата потврдил дека експлозијата се случила во градот Арсал, во близина со границата на Сирија. Засега нема сознанија кој стои зад ова и дали Исламската држава има замешано прсти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -