12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Сообраќајка на патот Велес – Штип, загина скопјанец

Во сообраќајна несреќа која се случи денес околу 15 часот на патот Велес – Штип, во близина на селото Лозово, загина 63-годишен скопјанец.

Скопјанецот загинал на лице место, тој бил сопатник во автомобил марка „Шкода“ со скопски регистерски таблички, додека возачот поминал со повреди. Од Брзата помош во Свети Николе му пружиле помош на повредениот возач, кој бил хоспитилизиран во најблиската болница.

Автомобилот „Шкода“ излетал од коловозот, не е позната причината за несреќата, а Јавен обвинител и увидна екипа извршиле увид по кој ќе бидат познати причините за несреќата.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави