fbpx
19.8 C
Skopje

Тренер по стрелаштво силувал девојче во Кавадарци

АКТУЕЛНО

Шеесет и осумгодишен тренер по стрелаштво е силувачот на 13-годишното девојче од Кавадарци, каде судот веќе му одреди мерка притвор од 30 денови за кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Б.П (68) бил тренер по стрелаштво и извршил обљуба повеќеати врз ученичката во подрумските простории на гимназијата „Добри Даскалов“.

Најпрво беше објавена информација дека силувачот е наставник, но денес од МВР излегоа со официјални информации и ги решија сите дилеми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -