fbpx
25.8 C
Skopje

2 чаши на ден од овој напиток и вашиот стомак ќе исчезне

АКТУЕЛНО

Пробајте една од неверојатните супер напитки на диетологот и нутриционистот Мајк Морен и ќе останете вчудоневидени од резултатите.

Ние предлагаме еден од неговите неверојатни свежи сокови, кои ќе ја намалите вашата половина за по 1 см на ден. Само за една недела ќе ги исчистите натрупаните токсини во вашиот организам. Напитката исто така ќе ја зајакне вашата кожа и коса и ќе ја подобри работата на мозокот и срчевиот мускул.

Состав на една напитка:

150 мл грејпфрут

1 м.л. јаболков оцет

50 мл вода

1 шипинка нарендана ѓумбир

неколку листа мента

Подготовка

Растворете го медот во сокот од грепфрут. Потоа додадете ја смесата од вода и јаболков оцет. За крај додадете го наренданиот ѓумбир и ментата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -