fbpx
33.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа на два авиони на небото над Флорида

АКТУЕЛНО

Два американски авиони се судрија во небото над градот Егуотр во државата Флорида. Како резултат на судирот меѓу авионите, пилотите на летала загинаа.

Информациите пласирани во медиумите во САД говорат дека двата авиони претходно извршиле заеднички маневри.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -