fbpx
17.8 C
Skopje

Наутро правете деца, навечер имајте секс

АКТУЕЛНО

Мажите и жените посакуваат претежно секс навечер, додека мажите исто така преферираат и утрински секс, додека жените повеќе сакаат секс во попладневните часови.

Според истражување во Канада кое вклучува 1.000 лица на возраст над 40 години, 80% од испитаниците преферираат секс навечер, додека наутро е идеално време за правење деца.

Ова се должи и на фактот што наутро постои најсилен излив на хормони, кој обезбедува целосни искуства, што пак значи и поголема веројатност за зачнување дете.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -