fbpx
28.8 C
Skopje

Сам си цртал пешачки премини и места за паркинг

АКТУЕЛНО

Германската полиција е во потрага по „автор“ на нови пешачки премини и места за паркинг што се појавуваат во градот Епертхаусен во централниот дел од Германија.

„Не се работи за мал прекршок и не мислиме дека тоа е забавно“, изјави портпарол на полициската управа во Дармштат.

Пешачки премини се појавија досега на две раскрсници во градот од 6.000 жители, а на неколку локации се исцртани и нови паркинг места.

Засега нема информација дали станува збор за граѓански отпор или нешто сосема друго.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -