fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: Еве како изгледа кога Јелена Карлеуша пее на англиски

АКТУЕЛНО

Популарната поп пејачка Јелена Карлеуша освен што својте песни ги изведува на српски јазик може и да се пофали со англиска интерпретација. Е сега колку е тоа добро и како звучи погледнете во следново видео.

Пред 16 години Јелена се појави на сцената и ја испеа „Don’t speak“. Мислењата се поделени, додека едни мислат дека треба да гради кариера во странство, а други велат пак дека пеењето на англиски не е за слушање.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -