fbpx
24.8 C
Skopje

ВИДЕО: Полицајци го малтретирале селекторот Темелковски – тој најави тужба

АКТУЕЛНО

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Илија Темелковски бил малтретиран од полициски службеници, а дел од ситуацијата успеале да евидентираат колегите од ТВ 21.

Според телевизијата, Темелковски кој брзал на тренинг, за да не го чекаат играчите побарал од полицискиот службеник да помине. Но, наместо тоа бил однесен зад автобусите каде бил малтретиран.

Темелковски во изјава за ТВ21 не ја оправдува својата преостра реакција, но ги осудува и полицајците против кои најави дека ќе биде поднесена и тужба.

https://youtu.be/RKDGGK_0Euw

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -