fbpx
25.8 C
Skopje

Силен земјотрес во Албанија, се почувствува и во Македонија

АКТУЕЛНО

Денес во 15 часот и 53 минути е почувствуван земјотрес на територијата на Македонија, а епицентарот на истиот се случил во соседна Албанија.

Според информациите на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот бил на подрачјето на Тирана, 32 киломтери источно од северозападниот албански град Леже и 5 км северозападно од гратчето Курбнеш со интензитет од 5,2 степени.

Земјотресот беше почувствуван и во Скопје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -