fbpx
35.8 C
Skopje

Борко одличен, Лазаров маестрален – Барселона доминантна

АКТУЕЛНО

Ракометарите на Барселона остварија уште една убелдива победа во домашното првенство, а одлични во триумфот над Синфин од 39:25 беа и нашите ракометари Лазаров и Ристовски.

Голманот Борко Ристовски беше одличен на голот со 12 успешни интервенции, додека Лазаров уште еднаш маестрален со 6 погодоци, колку што имаа уште Дика Мем и Валеро Ривера.

Барселона речиси е без конкуренција во шпанската АСОБАЛ лига, каде се огромни фаворити за одбрана на титулата и веројатно сето тоа наскоро ќе се оствари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -