fbpx
36.8 C
Skopje

ВИДЕО: Со скриена камера до одговор – како реагираат струмичани кога им зборувате на албански јазик?

АКТУЕЛНО

Екипата на ТВ21 објави видео од скриена камера на кое еден новинар им се приближува на случајни минувачи во Струмица и ги прашува на албански неколку прашања.

Од видеото погледнете како изгледаше сето тоа:

https://www.facebook.com/gledytv/videos/1206030972827399/

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -