fbpx
29.8 C
Skopje

ФОТО: Легендарното „Nintendo“ се враќа на пазарот со проѕирна конзола

АКТУЕЛНО

„Super Nintendo“ се враќа во целосно проѕирно куќиште со „стаклени” кертриџи, а играта „Super Mario World“ ќе биде дел од продажниот пакет.

Конзолата ќе биде со „ексклузивно ограничена достапност” и секој примерок ќе има сериски број и ќе биде уникатен. Цената уште не е најавена, но веруваме дека нема да биде за секој гејмерски џеб.

Конзолите се направени целосно од почеток, но од материјали кои веќе се користени во производство на SNES конзолите, а за овој модел се рециклирани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -