fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: УЕФА го најави Супер купот „Скопје 2017“

АКТУЕЛНО

Уште само неколку месеци во Македонија ќе се случи најголемиот спортски настан во историјата на нашата држава, УЕФА Супер купот „Скопје 2017“.

УЕФА објави видео на кое го најавува Супер купот, кој секоја година се одржува во различни земји ширум Европа. Честа во 2017 и припадна на Македонија.

#Македонија #UefaSuperCup #Skopje2017 #MKD #Macedonia

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Wednesday, April 12, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -