fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: Навивачите на Бастија ги нападнаа играчите на Лион – натпреварот одложен

АКТУЕЛНО

Продолжуваат инцидените околу фудбалските терени, а најсвеж пример се случувањата во Франција, во пресрет на средбата помеѓу Бастија и Лион.

https://twitter.com/OL_Plus/status/853625038767104001

Навивачите на Бастија се познати по инцидентите кои ги прават, а денес додека фудбалерите на Лион се загреваа, домаќините влетаа на теренот и тргнаа да се пресметаат со нив.

https://twitter.com/OL_Plus/status/853624215798525953

Обезбедувањето и присебните гостински фудалери реагираа мудро, по што се избегнати поголеми инциденти на средбата. Иако средбата требаше да започне во 17:10 часот, играчите на Лион одбиваат да излезат на терен.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -