fbpx
28.8 C
Skopje

Тајм го оцени филипинскиот претседател за највлијателен човек во светот

АКТУЕЛНО

Интернет читателите на списанието „Тајм“ го оценија филипинскиот претседател Родриго Дутерте се наоѓа на прво место на листата на стоте највлијателни луѓе во светот.

Официјалниот список „Тајм 100“ ќе биде објавен в четврток.

Дутерте, кој стапи на должност на 30 јуни минатата година, освои пет проценти од гласовите на читателите, а по него следуваат канадскиот премиер Џастин Трудо, папата Франциско, Бил Гејтс и Марк Цукерберг со по три отсто.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -