fbpx
28.8 C
Skopje

Вардар со плус два од Германија влегува во реваншот од четвртфиналето

АКТУЕЛНО

Голема победа над Флензбург остварија денеска ракометарите на Вардар (24:26). Македонскиот шампион со предност влегува во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите кој ќе се одигра во Четврток во Скопје.

Македонскиот претставник максимално ја искористи својата шанса и ги наплати своите стари долгови. Резултатот на полувреме беше 9.15, додека во завршницата домаќините успеа да ја намалат големата предност и да завршат на само со негатива од два гола.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -