fbpx
33.8 C
Skopje

ВИДЕО: Алиоски со гол и против Јанг Бојс за нова победа на Лугано

АКТУЕЛНО

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски продолжува да ги тресе противничките мрежи во швајцарското првенство.

На неговиот список со голови од денеска е додаен и Јанг Бојс, Езџан уште во 6. минута го доведе во водство својот Лугано, на 0-2 во второто полувреме зголеми Садику а конечните 1-2 ги постави Абишер во финишот на натпреварот.

За Алиоски, кој погодува трет натпревар по ред, погодокот против Јанг Бојс е 15 сезонава. Македонецот се наоѓа на второто место на листата на стрелци.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -