fbpx
28.8 C
Skopje

Трамп: По повод стодневното управување како претседател, ќе направам голем митинг во Пенсилванија

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот Твитер објави дека планира со голем митинг во Пенсилванија да го одбележи неговото стодневно управување.

„Ќе направам голем митинг во Пенсилванија“, напиша Трамп на неговиот Твитер налог.

На 29 април ќе биде стотиот ден од управувањето на Трамп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -