fbpx
33.8 C
Skopje

Орландо Блум ја замени Кејти Пери со ѕвездата на „Дневникот на вампирите“

АКТУЕЛНО

Веста за раскинувањето на врската меѓу Орландо Блум и Кејти Пери ја изненади целата јавност, но само неколку дена подоцна, се чини, дека актерот веќе нашол утеха во друга.

Имено, во последно време, актерот се поинтензивно се дружи со ѕвездата на „Дневникот на вампирите“, Нина Добрев.

„Се познават веќе некое време и се повеќе од пријатели, но засега се е одлично“, вели неименуван пријател на двојката за списанието „Пипл”.

Сепак, иако двајцата присуствуваа на музичкиот фестивал Коачела, тие таму не дојдоа заедно.

Актерот познат по улогите во „Пиратите од Карибите“ и „Господар на прстените“, беше во придружба на непозната пријателка, додека пак Нина дојде со свое друштво.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -