fbpx
35.8 C
Skopje

ФФМ ќе поведе постапка против ФК Шкупи за знамето со симболите на „Голема Албанија“

АКТУЕЛНО

Дисциплинците на фудбалската федерација на Македонија ќе покренат постапка против ФК Шкупи. Причината за тоа што на вчерашниот меч меѓу Шкупи и Вардар се вееше знамето со симболите на „Голема Албанија“ што со дрон се најде на теренот.

Дуелот меѓу Шкупи и Вардар заврши со победа на актуелниот шампион, кој од Чаир си замина со триумф од 2-0 за предност од 13 бода на табелата пред најголемиот конкурент за освојување на титулата, Шкендија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -