fbpx
17.8 C
Skopje

Планинар преживеа 47. дена на Хималаите

АКТУЕЛНО

21. годишниот тајвански планинар е пронајден жив откако преживеа 47 дена на Хималаите.

Тој е пренесен во болница во главниот град Катманду, каде се опоравува, бидејќи изгубил 30 килограми од својата тежина.

Со неговата девојка се изгубиле во одалечената област на Непал со надморска височина од 2600 метри.

Девојката која имала 19. години починала три дена пред спасувачите да ги откријат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -