fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: Пратениците на нозе, СДСМ бара гласање за нов спикер

АКТУЕЛНО

По прекинувањето на денешното продолжение на конститутивната седница, продолжува напнатата ситуација во Собранието.

Парламентарното мнозинство на СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијанса за Албанците се уште стојат и извикуваат „Гласање, гласање“, барајќи избор на нов претседател на Собранието.

Во салата остана и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои бараат распишување на предвремени парламентарни избори.

Posted by Петре Шилегов on Thursday, April 27, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -