14.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

СДСМ вечерва свикува седница на Извршниот и Централниот одбор

СДСМ вечерва ќе одржи седница на Извршниот и Централниот одбор, според неофицијални извори од партијата.

Оваа седница доаѓа по денешната прес-конференција на претседателот на партијата Зоран Заев во која што тој побара парламентарното мнозинство да го одблокира Собранието и да избере претседател.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави