16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Се поголем број на граѓани влегуваат во Парламентот, Дамјан Манчевски е раскрвавен

Демонстрантите од “За заедничка Македонија“се пробија до влезот на Собранието и се обидуваа да влезат внатре додека лидерот на СДСМ Зоран Заев држеше прес конференција.

Во моментов внатре се пратениците и новинарските екипи. Лидерот на СДСМ, го повика МВР да си ја заврши работата и да ги отстрани тие што влегоа и се наоѓаат пред прес салата. Групата е бројна и тие се пред влезот во Собранието. Барикадата штотуку беше пробиена, а секој четврти граѓанин е со качулка на лицето.

Телма телевизија штотуку извести дека потпретседателот на Дамјан Манчевски е раскрвавен на неговото лице.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави