fbpx
19.8 C
Skopje

Груевски повикува на присебност и смирување на страстите

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалната мрежа Фејсбук повика на присебност и смирување на страстите, по инцидентот во Собранието.

Насилството не е решение и потребно е смирување на страстите. Повикувам на присебност. Народот да не подлегнува на провокациите на СДС и оние кои сакаат да ја втурнат државата во уште подлабока криза и да го исполнат нивното сценарио. Потребно е смирување на страстите. ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави на овие антидржвани постапки на СДС преку правни и политички демократски средства“, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -