fbpx
19.8 C
Skopje

ЕУ и САД: Полицијата да делува заштитнички. Не е време за потпалувачка реторика

АКТУЕЛНО

Во име на амбасадорите на САД и ЕУ, амбасадорот на Шведска во Македонија Мат Стафансон даде изјава за случувањата во Собранието:

„Ова е време за дијалог, а полицијата треба да дејствува заштитнички. Загрижени сме за ситуацијата и сите треба да се воздржат од потпалувачка реторика.“

Извор:Локално.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -