fbpx
28.8 C
Skopje

Приведен началник на УБК за тепањето на пратениците

АКТУЕЛНО

Полицијата привела четири лица од вкупо 15 кои ги бара јавното обвинителство во врска со упадот и насилството во Собранието, јавува АЛСАТ-М од неофицијални извори.

Еден од четворицата, велат истите извори, е началник во Управата за безбедност и контраразузнавање, тврдат од телевизијата.

Останатите 11 по кои се трага засега се недостапни за полицијата. Сите 15 лица по кои од синоќа трага МВР, неофицијално објавува АЛСАТ М, се дел од групата која упадна во прес центарот на Собранието и ги тепаше пратениците.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -