fbpx
15.8 C
Skopje

Трамп: Отворен сум за средба со Ким Џонг Ун

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека е отворен за средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун „под соодветни околности“, објави Блумберг њуз.

„Би било во ред да се сретнам со него, апсолутно би го направил тоа. Би бил почестен“, истакна Трамп во интервју за Блумберг њуз, додавајќи дека „би се сретнал со него под соодветни околности“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -