4.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Славјето не запира: Младите херои со патриотски песни и оро за историскиот успех (ВИДЕО)

Младите ракометни надежи на Македонија, денес демолирајќи ја Турција со огромна разлика од 20 гола, обезбедија пласман на Светското првенство 2017 година кое ќе се одржи во Алжир.

Славјето започна уште по самиот завршеток на натпреварот во спортската сала „Кале“, а продолжи и пред влезот на хотелот „Континентал“, каде младите херои во еден глас ги пееја познатите македонски патриотски песни.

Еве како тоа изгледаше…

Veselooooooo !!!! Mladinska Reprezentacija na Makedonija !!!

Posted by Naskovski Dejan on Friday, January 6, 2017

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -