fbpx
28.8 C
Skopje

Пронајдена експлозивна направа во Собранието на Република Македонија

АКТУЕЛНО

Шефот на обезбедување на Собранието на Република Македонија во 17:30 часот пријавил во МВР дека во ходникот на првиот кат е пронајдена експлозивна направа.

Се работи за плинска боца која била поврзана со петарда, а информацијата ја потврдуваат и од Министерството за внатрешни работи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -