fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Девојче им ја покажа протетичката нога на другарчињата, реакцијата ќе ве воодушеви

АКТУЕЛНО

Видео, во кое мало девојче им ја покажува новата протетичка нога на своите пријатели, ќе ве исполни со емоции.

Во него, 7-годишната Ану се упатува кон своите другарчиња кои ја пречекуваат со возбуда, љубов и прегратки. Следниот момент, сите заедно трчаат низ училишниот двор.

Hugs for Anu

Anu is seven. Look what happened when she showed her friends her new sports blade. 😀 (Via BBC Midlands Today)

Posted by BBC News on Thursday, May 4, 2017

Ану носи протетичка нога речиси целиот свој живот. Нејзе ѝ била ампутирана ногата кратко време по раѓањето.

„Како родител, моја одговорност е да ѝ ги овозможам сите улови да може да води нормален живот. Сè што е најдобро за децата. Секој родител би му го дал најдоброто“ – изјавил таткото на Ану

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -