fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: Гранде Пандев со волеј удар го урна својот поранешен клуб Интер

АКТУЕЛНО

Македонскиот фудбалски репрезентативец и рекордер по бројот на постигната голови за репрезентацијата, Горан Пандев влезе во гол-серија откако денеска стрелаше 70. минута и со својата Џенова против својот поранешен клуб Интер  го совлада со 1-0.

За Пандев ова е втор погодок во последните три натпревари откако претходно стрелаше против истотака својот поранешен клуб Лацио.

Со новите три бода Џенова може полесно да дише во битката за опстанок во елитата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -