fbpx
28.8 C
Skopje

Заменик – претседателот на опозицијата во Турција поднесе оставка

АКТУЕЛНО

Селин Сајек Боук, заменик-претседател на главната турска опозициска Републиканска народна партија (ЦХП), ја напушти функцијата, објави “Хуриет”. Како причина за оставката тој го посочува недостигот на политичка борба меѓу сопартијците против резултатите од референдумот од 16 април.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -