fbpx
17.8 C
Skopje

Експлозија во Тајланд: Најмалку 40 повредени

АКТУЕЛНО

Најмалку 40 луѓе се повредени, од кој неколкумина се сериозно повредени, денеска после две силни експлозија пред супермаркет во Патани, на југот на Тајланд, соопштуваат од полицијата.
Експлозијата била поставена на мотоцикл на паркинг, а потоа експлодирала и автомобил бомба пренесува „АФП“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -