fbpx
33.8 C
Skopje

Шкеднија му додели отказ на Томас Брадариќ

АКТУЕЛНО

Германскиот тренер кој до денес беше на чело на стручниот штаб на тетовска Шкеднија утре и официјално ќе добие отказ од оваа функција.

Оваа одлука беше и за очекување по лошите игри на Шкеднија и губењето на шампионската титула уште многу поодамна.

Ерхан Селими ќе го замени познатиот фудбалски германски ас, кој не се потврди како добар тренер ниту во Шкендија. Ова за Селими е повторно враќање на клупата на тетовци, откако и претходно беше во ваква ситуација да го гаси пожарот по неуспесите на неговите претходници во Шкендија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -