fbpx
36.8 C
Skopje

(ВИДЕО) АНОНИМУСИ: НАРЕДНАТА ГОДИНА ЗАПОЧНУВА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА

АКТУЕЛНО

Хакерската група Анонимуси објави видео во кое тврди дека Трета светска војна ќе избие следната година и тоа поради тензиите на Корејскиот полуостров.

https://www.youtube.com/watch?v=_EZDZi8nBWE

Подгответе се за тоа што доаѓа предупредува видео материјалот кој е објавен на Youtube и додаваат како Третата светска војна ќе биде глобално разорувачка, како за средината, така и на економско ниво. Тие порачуваат дека „сите знаци на војната која се подготвува на Корејскиот полуостров излегле на виделина“.

Тие ги цитираат извештаиите во кои Кина им говори на своите сограѓани да ја напуштат Северна Кореја, за неодамнешните тестирања на балистички ракети на САД, како и испраќањето на војска на САД во Австралија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -