12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Се запали куќа во Буковиќ, изгоре 83. годишна жена

Вчера во село Буковиќ од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на Р.Б. (49), при што целосно изгореле приземјето и спрат, каде била неговата мајка М.Б. (83), која била пронајдена почината.
Пожарот бил изгаснат од екипи на противпожарната бригада. По наредба на јавен обвинител телото на почината е предадено на семејството за погреб.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави